Які переваги та недоліки встановлення вітрової електростанції?

Які переваги та недоліки встановлення вітрової електростанції?

Кожен, хто планував встановлення системи з виробництва альтернативної енергії, в себе вдома, напевне замислювався над питаннями безпеки та комфорту. Багато хто думає, що встановивши вітрогенератор, можна забути про тишу в будинку, а після встановлення сонячних батарей чи колекторів, весь будинок буде заповнено різними електроприладами. І це без побоювань про сильні вітри, які зірвуть сонячні панелі та повалять вітряки. Насправді, всі ці побоювання марні і зараз ми розберемося чому. Давайте розглянемо кожну систему виробництва альтернативної енергії окремо і впенемось, що вони повністю безпечні і комфортні у використанні.

весПочнемо з особистих СЕС. Спрощені версії сонячних електростанцій, використовувались ще в 1960-х в Сполучених Штатах Америки, для нагрівання води. Однією з найрозповсюдженіших проблем, яка виникає при встановленні сонячних панелей, це як і де їх встановити, щоб це було ефективно та не змінило загальний вигляд будинку чи прибудинкової ділянки. Щоб вирішити цю проблему потрібно, найперше, визначитись скільки вам потрібно виробляти електроенергії, від цього буде залежати площа яку будуть займати сонячні фотоелектричні модулі. Після цього, вибираємо де розташуємо сонячні батареї, на даху чи на прибудинковій ділянці. Далі, під час встановлення, не забуваємо про раціональний кут нахилу сонячних панелей до світила, про перспективи розвитку ділянки на якій розташовується СЕС (тобто ландшафтний дизайн території) та про тінь від навколишніх об’єктів, таких як дерева та високі будівлі. Якщо перші два пункти можна вирішити самостійно, то третій не завжди залежить від вас. Сусідні будинки чи дерева можуть кидати тінь на сонячні панелі і якщо полікристалічні  панелі вироблятимуть менше електроенергії, то монокристалічні панелі зменшують потужність до 90%, на це потрібно зважати. Вже після встановлення сонячних панелей проходить підключення додаткового обладнання, але про це ми поговоримо пізніше. Якщо вас зацікавив монтаж особистої СЕС то в статті “Легкий монтаж СЕС” ви можете детальніше ознайомитись з цим питанням.

всеНаступним пунктом є встановлення особистої ВЕС. Перші вітряки, що використовували енергію вітру з’явилися в древній Персії ще в 7 ст. до н. е., в Україні стали популярні за часів Київської Русі. Для встановлення вітрогенератора, найперше, потрібно визначитись з потужністю установки. Чим більше потрібно виробляти електроенергії, тим більшого розміру вітряк вам потрібен. Варто пам’ятати, що вітрогенератори потужністю більше 2кВт/год не рекомендується монтувати на будинок. Проблема в мікровібраціях, що генерує турбіна вітрогенератора під час своєї роботи, це може призвести до тріщин на стінах чи даху будинку. Після вибору потужності особистої ВЕС, потрібно правильно розташувати установку, переконатися що немає перешкод, які сприятимуть нерівномірному утворенню вітрових потоків (дерева, погорби, будинки).Не потрібно забувати про миготіння та шум вітряка, при виборі місця установки потрібно вирахувати тінь від нього та дізнатися з паспорту вітрогенератора про шумове забруднення.  Також бажано розташовувати вітряк на відстані не більше ніж 50 метрів від акумуляторів, щоб мінімізувати втрати електроенергії. Після правильного монтажу, проходить підключення додаткового обладнання. Якщо вас зацікавив монтаж особистої ВЕС, інформація зі статті “Легкий монтаж ВЕС” допоможе вам детальніше ознайомитись зі всіма тонкощами цієї справи.

Після монтажних робіт, проводиться підключення додаткового обладнання, а саме інвертора, акумуляторів, контролера заряду, стабілізатора напруги. Це обов’язкові складові вашої системи, вони повинні знаходитись в сухому, провітрюваному місці, з температурою від +10 до +40 градусів Цельсія і вологістю не більше 85%. Це може бути будь-яке приміщення, яке задовільняє перелічені умови. Встановлення цього обладнання ніяк не впливає на умови проживання в домі і не потребує багато місця.

есввкОстаннє, це комфорт і безпека. Безпечність альтернативної енергетики вже давно можна вважати еталоном в енергетичній сфері, це найекологічніша  енергія на сьогоднішній день. А сучасні конструкції кріплень мачт вітрогенераторів та сонячних панелей на всі 100% гарантують безпеку їхнього використання, навіть за екстремальних природніх умов.

Щодо комфортності проживання в домі, з системою виробництва альтернативної енергії, то вона зовсім не відрізняється від проживання в ідентичному домі без цієї системи. Сучасні технології вже побороли більшість негативних наслідків роботи СЕС та ВЕС, а якщо такі і є, то наші спеціалісти допоможуть вам їх уникнути.

Якщо ви хочете досягнути максимального рівня ефективності вашої енергогенеруючої системи, наша команда професіоналів завжди готова допомогти. Ми займаємося розробкою проектів, доставкою, встановленням, підключенням, обслуговуванням систем альтернативної енергетики на найвищому рівні.

Якщо у вас з’явилися додаткові запитання, можете звернутись до наших консультантів за безкоштовною допомогою та консультацією.

Розміщено: Руслан